Grupa Zabawowa - Klub Malucha

Program Grup Zabawowych powstał w Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego w odpowiedzi na potrzebę urozmaicenia oferty usług dla najmłodszych dzieci (od kilku miesięcy do 3 lat) oraz ich rodziców. Świadomość, że we wczesnym dzieciństwie kształtują się nasze podstawowe umiejętności i kompetencje intelektualne, społeczne i emocjonalne jest w Polsce coraz powszechniejsza. Jednak nie idzie to w parze z rozwojem oferty dla dzieci.
Grupa Zabawowa to spotkania dla małych dzieci i ich rodziców (opiekunów) pod merytoryczną opieką wyszkolonego animatora/animatorki. W Grupie Zabawowej, w odróżnieniu od innych form opieki nad najmłodszymi, rodzice lub opiekunowie towarzyszą swoim dzieciom podczas zajęć. Służy to nie tylko dobremu samopoczuciu dzieci, ale także pozwala rodzicom rozwijać własne umiejętności wychowawcze i wzmacniać relacje z dziećmi. Rodzice mają szansę odkrywać wartość wspólnej zabawy i jej znaczenie dla rozwoju dziecka.
W Grupie Zabawowej mogą uczestniczyć dzieci od kilku miesięcy do czwartego–piątego roku życia.  Nasze spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5–2 godziny.
 
Grupy Zabawowe to doskonały sposób wspierania rozwoju najmłodszych dzieci. Szczególnie, kiedy dziecko jest za małe, by pójść do przedszkola albo kiedy w okolicy nie ma takiej placówki. Jest to też doskonała forma przeprowadzenia adaptacji dziecka i rodzica do żłobka lub klubu dziecięcego. Ponadto systematyczne spotkania rozwijają umiejętności organizacyjne i społeczne rodziców.
Zapraszamy w piątki na godz. 10.00 - ul. Jana Pawła II 26. Jeśli się wybierasz na spotkanie - daj nam znać. Najlepiej przez poniższy formularz, ale może być tez telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy
 
Więcej o Fundacji Komeńskiego znajdziesz na jej stronie: https://www.frd.org.pl/programy/grupa-zabawowa/