Balet dla dzieci

Przygodę z baletem dzieci mogą zacząć już wieku 4 lat. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, by były jak najbardziej efektywne, a zarazem ciekawe dla dzieci.

Zajęcia baletowe pozwalają dzieciom uwierzyć we własne siły, pomagają wyzbyć się nieśmiałości, rozwijają koordynację i grację ruchów, a także wyrabiają ogólne poczucie estetyki i dbałości o wygląd. Dzieci uczestniczące w zajęciach uczą się samodzielności, odpowiedzialności i dyscypliny, a także współpracy w grupie.

Podczas zajęć dzieci uczą się poczucia rytmu, poznają świat muzyki, ruchu, usprawniają motorykę całego ciała, co wpływa na ogólny rozwój fizyczny dziecka.

Zajęcia oparte są na technice tańca klasycznego wzbogacanej o zabawy i elementy tańca ludowego i gimnastyki artystycznej.

Dzieci uczestniczące w zajęciach systematycznie prezentują swoje umiejętności na zajęciach otwartych i pokazach. Prezentujemy się też na festynach i imprezach organizowanych w naszym mieście.

 
 
Zajęcia poprowadzi absolwentka Wyższej Szkoły Baletowe w Gdańsku, wieloletnia tancerka Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, oraz Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE, nauczycielka i pedagog.

Na zajęciach nie wymagamy żadnego specjalnego stroju: wystarczy strój gimnastyczny, legginsy, miękkie tenisówki lub baletki (do kupienia na miejscu lub na: https://sklepgrojec.pl/ ) i gumka do włosów -  jeśli są długie.
Zajęcia trwają zależnie od wieku grupy: 30, 45 lub 60 minut i odbywają się w cyklu 2 x w tygodniu, w poniedziałki i środy:
gr. młodsza - 17.00 (30 min.)
gr. starsza - 17.35 (45 min.)

Można przyjść na pierwsze zajęcia (płatne 40 zł gotówka na miejscu), żeby zobaczyć jak wyglądają zajęcia.

Ceny zajęć regularnych znajdują się TUTAJ.

Szczegółowe informacje o opłatach i zajęciach można uzyskać w naszym Biurze.Zgłoszenia osobiste, przez mail, messenger lub poniższy formularz.