Balet dla dzieci

Przygodę z baletem dzieci mogą zacząć już wieku 4 lat. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, by były jak najbardziej efektywne, a zarazem ciekawe dla dzieci.

Lekcje baletu rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają u dzieci poczucie rytmu, muzykalność i koordynację ruchów. Kształtują wrażliwość na piękno, poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u najmłodszych nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się.

Dodatkowo zajęcia baletowe pozwalają dzieciom uwierzyć we własne siły, pomagają wyzbyć się nieśmiałości. Dzieci uczestniczące w zajęciach uczą się samodzielności, odpowiedzialności i dyscypliny, a także współpracy w grupie.

Na zajęciach dzieci poznają podstawowe elementy tańca i baletu poprzez zabawy ruchowo-taneczne.

Wyuczone elementy i układy łączymy w małe etiudy taneczne i układy choreograficzne, które dzieci uczestniczące w zajęciach systematycznie prezentują  na zajęciach otwartych i pokazach. Prezentujemy się też na festynach i imprezach organizowanych w naszym mieście.

 
 
 
Zajęcia poprowadzi absolwentka Wyższej Szkoły Baletowe w Gdańsku, wieloletnia tancerka Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, oraz Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE, nauczycielka i pedagog.

Na zajęciach nie wymagamy żadnego specjalnego stroju: wystarczy strój gimnastyczny, legginsy, miękkie tenisówki lub baletki (do kupienia na miejscu) i gumka do włosów -  jeśli są długie.
Zajęcia trwają zależnie od wieku grupy: 30 lub 45 min. i odbywają się w cyklu 2 x w tygodniu w poniedziałki i środy o 16.45 i 17.30.

Szczegółowe informacje o opłatach i zajęciach można uzyskać w naszym Biurze. Zgłoszenia osobiste, przez mail, messenger lub poniższy formularz.

CENNIK ZAJĘĆ