Organizacja pracy Świetlicy w czasie nauczania hybrydowego

UWAGA! Poniższe zasady mogą zostać zmodyfikowane po ogłoszeniu wiążących informacji przez szkołę! Nie wiadomo bowiem, jak będzie dokładnie wyglądać "nauka hybrydowa" w naszym lokalnym wydaniu.

W przypadku wprowadzenia w szkole hybrydowego systemu nauczania nasza Świetlica będzie pracować wg. następujących zasad.
  - godziny pracy Świetlicy nie ulegną zmianie - cały czas będziemy dostępni od 7.00 do 19.00
  - w dniach nauki stacjonarnej dziecko może korzystać ze Świetlicy wg. "normalnego" trybu
  - w dniach nauki zdalnej do wyboru mamy: 
   1. dziecko przychodzi rano (przed rozpoczęciem zajęć) i odbywa lekcje zdalne pod naszą opieką, zgodnie z planem lekcji. Po zakończeniu lekcji szkolnych robimy już to, co zwykle robimy po odebraniu dzieci ze szkoły.
   2. dziecko nie przychodzi w ogóle do Świetlicy

Opcja nr. 1 wiąże się dla nas z koniecznością zapewnienia opieki w trakcie dodatkowych godzin pobytu dzieci, a także pomocy podczas lekcji on-line, co wykracza poza standardowy zakres działania naszej świetlicy i generuje dodatkowe koszty. Dlatego jest to opcja dodatkowo płatna. Dopłata wynosi 10 zł za każdy dzień, kiedy dziecko odbywa u nas lekcje zdalne. Lekcje zdalne dziecko odbywa na swoim telefonie/komputerze/tablecie.

W przypadku opcji nr 2 za każdy dzień, kiedy dziecka nie będzie na Świetlicy dokonamy odliczenia w wysokości 1/18 stawki miesięcznej. Warunkiem odliczenia jest poinformowanie nas wcześniej (w cyklu tygodniowym) przez ile dni dziecko nie będzie przychodzić do Świetlicy.

Obydwie opcje - tak jak system hybrydowy w szkole - będą działać w trybach tygodniowych (czyli będziemy się umawiać co tydzień, czy dziecko w kolejnym tygodniu przychodzi).

Wszystkie inne warianty uczestnictwa, wymagają indywidualnych ustaleń.

Informacja o wysokości dopłaty lub odliczenia pojawi się pod koniec każdego miesiąca w systemie ActivNow. Zapraszamy do rejestracji w nim tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Dla przypomnienia odnośnie opłat: w każdym roku szkolnym mamy co najmniej 180 dni lekcyjnych, dlatego po podzieleniu ich na 10 miesięcy wychodzi średnia 18 dni szkolnych w każdym miesiącu. Zsumowane opłaty miesięczne od IX do VI stanowią opłatę za te 180 dni (a co za tym idzie, uśredniona opłata miesięczna to opłata za uśrednioną ilość 18 dni w miesiącu - niezależnie od tego ile w tym miesiącu jest faktycznych dni "szkolnych"). Pozwala to uniknąć przykładowej sytuacji, że w jednym miesiącu opłata wyniosłaby 200 zł (bo są ferie i święta), a w innym 800, bo w tym miesiącu jest 23 dni nauki szkolnej. Tak jest po prostu wygodniej i prościej.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt.

Nowy numer telefonu do kontaktu ze Świetlicą

Informujemy, że od 1 marca wyłączamy przekierowanie numeru "świetlicowego" 690 608 106 na numer ogólny. Numer ten będzie funkcjonował już niezależnie i służył do kontaktów w sprawie Świetlicy (organizacja, plany lekcji, zmiany, opieka, zajęcia dodatkowe dzieci ze świetlicy itp.).

Pod tym telefonem będzie zawsze pani Asia lub ktoś, kto zajmuje się dziećmi. Prosimy o zapisanie go jako głównego numeru i w sprawach Świetlicy korzystanie tylko z niego.

Nasz ogólny numer: 784 518 384 jest oczywiście cały czas dostępny, jednak jest on dedykowany do obsługi pozostałych zajęć z oferty EDUSTREFY, oraz kontaktów w sprawach formalno-finansowych świetlicy.

Jednocześnie zapraszamy tych, którzy jeszcze tego nie zrobili do rejestracji w naszym systemie zarządzania naszymi zajęciami ActiveNow. 
Jak zacząć?
• Wystarczy podać w recepcji swój e-mail, a my wyślemy maila aktywacyjnego.
Co znajdziemy w ActiveNow?
• Dostęp on-line do planu zajęć i informacji o rozliczeniach
• Dostęp do wiadomości od nauczycieli
• Możliwość szybkiego i prostego odwołania zajęć
• Możliwość dokonania szybkiej płatności za zajęcia
• Prosty formularz zapisu na inne zajęcia i warsztaty
• Szybki dostęp do swoich zajęć on-line

Poniżej znajdują się wszystkie aktualne dokumenty związane z udziałem dziecka w zajęciach Świetlicy.