Bożena Szczepańska - Zalewska

Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w zakresie wokalistyki w Katowicach, laureatka wielu konkursów i festiwali.
Zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1977) zdobywając II nagrodę i roczne stypendium Komitetu d/s Radia i Telewizji
Współpracowała m. in. z orkiestrą Zbigniewa Górnego, Krystyną Prońko, grupą VOX, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim , Majką Jeżowską czy Izabelą Trojanowską.
Koncertowała w Związku Radzieckim, Czechosłowacji, Rumunii, NRD i RFN oraz na Kubie. Wiele lat pracowała w Norwegii i RFN z własnym zespołem 'Crossover'.
Do Opola , na KFPP wraca jeszcze kilkakrotnie:- z orkiestrą Zbigniewa Górnego i grupą wokalną S-26 (udział w koncercie 'Premier' 1979)
- w latach 1995 - 1999 zajmuje się przygotowaniem (od strony warsztatu wokalnego) młodych artystów biorących udział w koncercie 'Debiuty'
- w latach 1999 i 2000 występuje w koncertach 'Premiery'
Ma na swoim koncie wiele nagrań piosenek reklamowych, z których 'Hattric' zdobył nagrodę 'Tytana' za najlepszą oryginalną muzykę reklamową, na Festiwalu Filmów Reklamowych w Krakowie (1994).Zaś piosenka 'Bądź przyjaciółką "Przyjaciółki" była najdłużej emitowaną reklamą w Polsce (12 lat !).
Bożena Zalewska ze swoim zespołem, poszerzonym o instrumenty smyczkowe i dęte, koncertowała w Niemczech w ramach 'Polnische Kulturwoche in Denzlingen' (k. Freiburga) z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i prasy w październiku 2012 r. z projektem „Powróćmy jak za dawnych lat” i w lipcu 2013 r. - „Suita jazzowa na tematy polskie”. Wielkim sukcesem były koncerty kwartetu Bożeny Zalewskiej w Wuppertal (Niemcy) w grudniu 2012 r. i w czeskich Hranicach w kwietniu 2013 r. (11th Jazz Festival Hranice).
W roku 2014 przygotowała wraz z muzykami jazzowymi projekt koncertowy oparty na twórczości George'a Gershwina, zatytułowany „Summertime” a w 2015 recital piosenek polskich z lat międzywojennych pt. „Piosenki z tamtych lat”.

Studio Wokalne

Celem zajęć w Studiu Wokalnym jest szeroko pojęte umuzykalnienie dzieci i młodzieży poprzez naukę śpiewu i pracę nad konkretnym i coraz bardziej zaawansowanym repertuarem z zakresu muzyki rozrywkowej.
Na zajęciach uczniowie doskonalą swoje umiejętności wokalne poprzez ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, oddechowe i dykcyjne.
Poznają literaturę muzyczną – piosenki - w różnych jej stylach: pop, rock, soul, gospel, swing, country i rytmy latyno-amerykańskie.
Program jest dostosowany do wieku i umiejętności ucznia. Podstawą jest polski repertuar.
Pracujemy z wykorzystaniem profesjonalnych podkładów muzycznych.
Główne zadania lekcji śpiewu to :
-
interpretacja piosenki ( zrozumienie tekstu, intonacja i frazowanie )
- zastosowanie technik wokalnych na konkretnym materiale muzycznym
- praca z mikrofonem
- ruch sceniczny
Jednym z ważniejszych elementów działalności Studia Piosenki jest udział młodych adeptów sztuki wokalnej w występach publicznych takich, jak: konkursy, przeglądy piosenki i koncerty okolicznościowe.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu indywidualnie lub grupowo.
Cennik zajęć w zakładce
Opłaty.

Autorka zdjęć: Agnieszka Kiepuszewska

Poniżej krótkie muzyczne portfolio Bożeny Szczepańskiej - Zalewskiej.